Słowo Boże na dziś – 22.08.2017

biblia-6-newDziś usłyszysz Ewangelię, którą na pewno dobrze znasz: o Zwiastowaniu. Spróbuj się w nią jednak wsłuchać tak, jakbyś słyszał ją po raz pierwszy w życiu. Proś Ducha Świętego o świeżość w jej przyjęciu.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 1, 26-38
Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego». Wtedy odszedł od Niej anioł.

Prawdopodobnie nie doświadczysz nigdy tak intymnego i mistycznego spotkania z Bogiem jak Maryja. Ale nie oznacza to, że On w ogóle do ciebie nie przychodzi. Możesz Go spotkać w swojej codzienności: w domu, wśród rodziny, w pracy, w szkole, na uczelni, podczas wykonywania prozaicznych czynności – to jest twój Nazaret. Pomyśl, jak Bóg do ciebie przyszedł dziś, wczoraj, w ubiegłym tygodniu?

Anioł pozdrowił Maryję, mówiąc do Niej: „Pan z tobą”. Imię Jezus właśnie to oznacza – Emmanuel, Bóg z nami. Tę prawdę Bóg chce ci dziś przypomnieć. Te słowa odnoszą się nie tylko do Maryi, lecz także do ciebie. Trwaj teraz przez chwilę w modlitewnym rozważaniu tej prawdy: Bóg jest z tobą.

Słowa, które anioł przekazał Maryi od Boga, odnosiły się do niej, były związane z Jej życiem. Twoje życie to inna historia, ale ją także Bóg już zaplanował. Może już realizujesz ten plan, a może jeszcze szukasz woli Boga. Słuchając ponownie tekstu Ewangelii, proś Maryję, by pomogła ci tę wolę wypełnić.

Proś Maryję, by pomogła ci wypowiedzieć słowa zgody na wypełnienie woli Boga w twoim życiu: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s