Słowo Boże na dziś – 21.08.2017

biblia-6-newŚwięty Ignacy powiedział, że nie należy pragnąć bardziej bogactwa niż ubóstwa, pozostając w pełnej dyspozycyjności wobec Bożych planów. A co Jezus mówi dziś do ciebie w tekście Ewangelii?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Ewangelia Mt 19, 16-22
Pewien człowiek podszedł do Jezusa i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania». Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego». Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

„Czego mi jeszcze brakuje?” – pyta młodzieniec, który przestrzega wszystkich nakazów Pana, ale boi się, że to za mało. Ma szczęśliwe życie tu, na ziemi, i takie samo chciałby sobie zapewnić na przyszłość. Ale Jezus zmienia jego rozumowanie, mówiąc mu, że posiada za dużo. I zaprasza go do przebywania ze Sobą. Zapytaj Jezusa, czego ty masz zbyt dużo, by wejść z Nim w prawdziwą relację.

Ze słów Jezusa wynika, że to, co robi młodzieniec, wystarczy do zbawienia. Jednak młodzieniec chce teraz czegoś więcej. Jednocześnie zasmuca go perspektywa sprzedania wszystkiego, co posiada. Z których Bożych darów, takich jak, sukcesy, praca, zdrowie,, relacje z innymi,, dobra materialne, trudno byłoby ci zrezygnować? W czym nie jesteś wolny, czyli w pełni dyspozycyjny wobec Boga?

Przez rezygnację ze wszystkiego na rzecz Boga rodzi się w tobie zależność dziecka od rodzica. Wszystko masz wtedy u Boga. Bez serca dziecka nie możesz wejść z Nim w relację. Ile jest w tobie zależności dziecka, a ile niezależności dorosłego?

Poproś dzisiaj o serce dziecka Bożego. O wolność wewnętrzną wobec wszystkich rzeczy i osób jako Bożych darów. Aby nie przesłaniały ci Boga, lecz cię do Niego zbliżały.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s