Słowo Boże na dziś – 19.08.2017

biblia-6-newPoproś Ducha Świętego o chwilę wytchnienia. Słuchając Ewangelii, spróbuj wyobrazić sobie scenę, w której Jezus kładzie ręce na głowie przyniesionego Mu dziecka. I pomyśl, że tym dzieckiem jesteś właśnie ty.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 19, 13-15
Przynoszono do Jezusa dzieci, aby położył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie». Położył na nie ręce i poszedł stamtąd.

„Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie”. W starożytności nie zwracano uwagi na dzieci, pozostawały one na marginesie władzy i znaczenia. Postawa Jezusa wobec najmłodszych jest zaś wyjątkowa, ponieważ czyni on z nich wzór do naśladowania. Czy wiesz o tym, że Bóg chce, abyś miał w sobie dziecięcą pokorę? Czy potrafisz się na to zdobyć?

Jezus chce, aby jego uczniowie byli jak dzieci, które mają jednego Ojca. Są mu posłuszne i od niego zależne. A nie mając żadnej własności, wszystko przyjmują jako dar. Czy potrafisz się zdobyć na taką postawę? Czy pamiętasz o tym, że darem, który na ciebie czeka, jest Boże królestwo?

Dzieci ze swej natury są proste, nie umieją odpłacać się złem za zło i bezgranicznie kochają swoich rodziców. Dlatego Jezus mówi: „Do takich należy królestwo niebieskie”. Czy ty też potrafisz taki być? Czy znajdujesz w sobie te dziecięce przymioty, by należeć do „królestwa niebieskiego”, kochając bezgranicznie Boga, swego ojca?

Porozmawiaj z Jezusem o dziecięcej prostocie, jakiej On dla ciebie pragnie. I podziękuj Mu za tę chwilę spotkania tak prosto i spontanicznie, jak czynią to dzieci.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s