Słowo Boże na dziś – 15.08.2017

biblia-6-newNa co dzień towarzyszy ci pośpiech i presja. Maryja też się śpieszyła. Jednak spieszyła na spotkanie, by pomóc i głosić miłość. Wsłuchaj się w dzisiejszy fragment Ewangelii, aby w codziennej gonitwie znaleźć sens, wyciszenie i pasję.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 1, 39-56
W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między
niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana». Wtedy Maryja rzekła: «Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi
Wszechmocny, a Jego imię jest święte. Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, którzy się Go boją. Okazał moc swego ramienia, rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich. Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych. Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił. Ujął się za swoim sługą, Izraelem, pomny na swe miłosierdzie. Jak obiecał naszym ojcom, Abrahamowi i jego potomstwu na wieki». Maryja pozostała u Elżbiety około trzech miesięcy; potem wróciła do domu.

Maryja wybrała się z pośpiechem w góry, aby głosić bliskim żywe spotkanie. Stała się świadkiem Boga na ziemi. Ta komunia i dialog z Najwyższym zadziwia i uzdalnia do trudnej wędrówki.

Jakże piękne jest macierzyństwo Matki Najświętszej i jej zjednoczenie z Bogiem. Elżbieta, gdy tylko słyszy słowa pozdrowienia, nie ukrywa zachwytu, porusza się dzieciątko w jej łonie i napełnia ją Duch Święty. To spotkanie jest dynamiczne. Radość i okrzyk. „Jak szczęśliwa jesteś między niewiastami”. Jaka jest twoja postawa, kiedy słyszysz Słowo Boga? Czy usłyszane Słowo cię porusza?

Maryja jest pierwszą nauczycielką modlitwy uwielbienia, raduje się w Bogu, wychwala Jego miłosierdzie w historii narodu Izraela. Zna swoją tożsamość i wartość w oczach Boga. Czy dziękujesz Bogu Ojcu za historię swojej rodziny, czy znasz swoich bliskich i wielbisz w nich Boga, także wtedy gdy są w twojej rodzinie grzesznicy? Czy znasz przodków Jezusa, którzy także nie byli idealni? Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. On zbawia właśnie grzeszników.

Poproś Ducha Świętego o pragnienie głoszenia Słowa, służby i wypełniania woli Bożej z taką pasją i zaangażowaniem, z jakim czyniła to Maryja.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s