Słowo Boże na dziś – 10.08.2017

biblia-6-newCisza to czas, w którym człowiek bardziej otwiera się na Boga i Jego słowo. Czas tylko dla ciebie i Stwórcy, czas pogłębiania waszej relacji. Zatrzymaj się na chwilę, aby posłuchać Boga.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 12, 24-26
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».

Obumieranie ziarna to proces powolnego kiełkowania nowego życia. Umieranie „starego człowieka” nie jest łatwe i niejednokrotnie wymaga wiele trudu i zaparcia. Jednak Chrystus zapewnia, że jeśli tylko chcesz, to Twój wysiłek nie pójdzie na marne i „przyniesie plon obfity”.

Co jest ważne dla ciebie? Czy jest to rodzina, przyjaciele, wspólnota, praca, a może przyjemności? Wszystko, co znajduje się wokół Ciebie, jest stworzone, byś z tego umiejętnie korzystał. Czy potrafisz czasem zostawić to, co jest dla Ciebie ważne, na rzecz modlitwy i pogłębiania relacji z Jezusem, najlepszym Przyjacielem?

Jezus kocha i zawsze przychodzi, by podać Swoją dłoń i otulić Swoją miłością. Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii, spróbuj zobaczyć scenę, w której Jezus przychodzi do ciebie i pyta: czy chcesz dziś i każdego dnia podejmować na nowo trud życia w zjednoczeniu ze Mną?

Na koniec powiedz Jezusowi o swoich lękach, ograniczeniach i o tym, co teraz czujesz. Pozwól Mu posiedzieć z tobą jeszcze chwilę, tak po prostu.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s