Słowo Boże na dziś – 8.08.2017

biblia-6-newKażdego dnia prowadzisz wiele rozmów z ludźmi, których spotykasz w różnych miejscach. Pomyśl przez chwilę, czy w natłoku zajęć dnia codziennego znajdujesz również czas na osobistą rozmowę z Panem Bogiem?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 15, 1-2.10- 14
Do Jezusa przyszli faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: «Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem». Jezus przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i rozumiejcie: Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to właśnie go czyni nieczystym». Wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Czy wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to słowo?» On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził Ojciec mój niebieski, będzie wyrwana. Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».

Faryzeusze i uczeni w Piśmie mieli wiele religijnych przepisów, które nimi rządziły, wręcz ich ograniczały. Przez wieki sami je sobie narzucali, zapominając stopniowo o istocie spotkania z Bogiem. Jezus zwraca uwagę na powierzchowność takiej wiary, a nawet na możliwość religijnego zaślepienia. A jak ty spotykasz się z Bogiem – w życiu, na modlitwie?

Do Boga możemy się zbliżać coraz bardziej, otwierając na Niego swoje serce, nie zatrzymując się jedynie na tym, co zewnętrzne, materialne, co proponuje świat. Otwierać się na Boga to jednocześnie oddalać się od siebie, od swoich przyzwyczajeń, nawyków. Zastanów się: co lub kto mieszka w twoim sercu i jakie są twoje wartości?

To, co wypływa z serca, kształtuje naszą postawę oraz relacje do Boga i bliźniego. Przejawia się w czynach, słowach i gestach. Stanowi o bliskości z Bogiem lub oddaleniu od Niego. Po ponownym wysłuchaniu Ewangelii pomyśl, co właśnie teraz możesz powiedzieć Jezusowi.

Na zakończenie poproś Jezusa o światło na czas przyglądania się swojej wierze i postawie wobec Niego.

Żródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s