Słowo Boże na dziś – 17.07.2017

biblia-6-newDzisiejszy fragment Ewangelii zawiera wiele ważnych pouczeń. Bez ich zrozumienia trudno być prawdziwym chrześcijaninem.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 10,34-11,1
Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; „i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”. Kto kocha ojca lub  matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody». Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

Wskazówki Jezusa wydają się być z początku bardzo radykalne. Bo jak to? Będzie nagradzać za konflikty w domu? Chodzi tu jednak o twoje kompromisy ze złem dla tak zwanego świętego spokoju. Bo łatwiej i wygodniej jest żyć tak jak inni, choć takie życie nie jest zgodne z nauką Jezusa. Łatwiej omijać cierpienia innych, odrzucać własny krzyż, nie mówić prawdy, żeby się nie narazić na wyśmianie.

Postawa chrześcijanina wymaga wyrzeczeń, postawienia siebie na ostatnim miejscu, wychodzenia do bliźnich, którzy nie budzą sympatii. Naśladowanie Chrystusa jest w opozycji wobec uznanego porządku świata. Osiągnięcie takiej postawy i radości z jej praktykowania jest możliwe dzięki łasce Bożej. Czy pragniesz otwierać się na tę łaskę i codziennie uczyć się od Jezusa?

Twoje wysiłki naśladowania Jezusa cieszą Go tak jak rodzica, który widzi, jak jego dziecko stawia pierwsze kroki czy mówi pierwsze słowa. Jeśli więc ludzie cię przyjmują, to tym samym przyjmują też Jezusa, który cię posłał. Jeśli odrzucają, jest to ich wybór, a ty nadal masz iść za Jezusem…

Poproś Jezusa, aby udzielał ci łaski naśladowana Go każdego dnia pomimo twojej słabości.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s