Słowo Boże na dziś – 16.07.2017

biblia-6-newWyobraź sobie siewcę-rolnika, który rzuca ziarno w ziemię z nadzieją, że przyniesie plon. Otwórz swoje serce na słowo, które dzisiaj Pan chce zasiać w twoim sercu.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 13, 1-23
Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: «Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha!»

Siewcą jest Jezus, który obficie sieje ziarno Dobrej Nowiny w naszych sercach. Nie ogranicza zasiewu tylko do ludzi gotowych je przyjąć. Ryzykuje odrzucenie, upadek na ziemię twardą, zagłuszenie przez ciernie, ale nie rezygnuje. Czeka z nadzieją, że ziemia w końcu wyda plon. Pomyśl, jaka jest gleba twojego serca? Jakim jesteś słuchaczem Słowa Bożego?

Aby Słowo mogło w nas wzrastać i wydawać owoce, gleba naszych serc powinna być przygotowana na Jego przyjmowanie. Potrzeba stałości, mocnego zakorzenienia w Chrystusie, aby w chwilach próby ciernie i chwasty nie zagłuszyły ziarna, które w nas wzrasta. W jaki sposób pielęgnujesz glebę swojego serca?

Posłuchaj jeszcze raz tekstu Ewangelii. Pomyśl, czy nie ograniczasz się do przyjmowania Słowa Bożego tylko intelektem? Jest ono wtedy jak ziarno padające na twardą drogę – nie może zapuścić korzeni i usycha. Czy

pomimo zabiegania i trosk dnia codziennego znajdujesz czas na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie?

Poproś Jezusa o serce otwarte i hojne, aby Jego Słowo mogło w tobie wzrastać i przynosić owoce.

Źródło: Modlitwa w drodze
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: