Słowo Boże na dziś – 27.06.2017

biblia-6-newNa początku modlitwy poproś Ducha świętego, aby cię prowadził. Słuchając tekstu Ewangelii, zwróć uwagę na to, co najbardziej porusza twoje serce.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 7,6.12-14
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują».

Ciasna brama, wąska droga – jakie budzą w Tobie skojarzenia te słowa? Krzyż, asceza, wyrzeczenie, cierpienie a może ubóstwo, czy prześladowanie? Na jakiej drodze ty się dzisiaj znajdujesz, dokąd ona prowadzi? Popatrz na swoje życie, na dokonywane wybory.

Z pewnością nie jest łatwo wchodzić przez ciasną bramę. Co ona właściwie oznacza? To kochać tych, którzy nie odwzajemniają twojej miłości, a nawet odpłacają złem za uczynione dobro…  To oznacza postępować uczciwie, choć idąc na skróty, byłoby o wiele łatwiej. To płacić rzetelnie podatki, być sumiennym w swoich obowiązkach…. To oznacza być wiernym w małżeństwie, wybaczać  kolejny już raz…

Wąską drogą i ciasną bramą, która prowadzi do życia jest Jezus. Tylko idąc za Nim i trwając z Nim w bliskiej relacji, będziesz w stanie wybierać to, co trudne, chodź po ludzku może wydawać się niemożliwe. Jezus zaprasza ciebie dzisiaj na taką drogę. Czy chcesz iść razem z Nim?

Panie, nie umiem wybierać wąskiej drogi, choć prowadzi do pełni życia. Proszę daj mi łaskę podążania za Tobą, bo tylko Ty jesteś  drogą, prawdą i życiem.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s