Słowo Boże na dziś – 19.06.2017

biblia-6-newRozpoczynając dzisiejszą modlitwę, proś o wstawiennictwo Ducha Świętego. Otwórz swoje serce i umysł na Jego działanie.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 5, 38-42
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie».

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii Jezus przywołuje starotestamentalne prawo zapisane w Księdze Kapłańskiej, które dopuszczało zemstę za doznane krzywdy. Może i ty żyjesz wciąż tym prawem: jak on mnie, tak ja jemu. Nie zaprosiła mnie, to ja jej też nie zaproszę; ośmieszył mnie, to ja ośmieszę jego; zrobili mi na złość, to ja im zrobię tak samo…

Jezus uczy nas dziś prawa Nowego Testamentu, a jest nim prawo miłości. Nie jest łatwo być dobrym wobec tych, którzy czynią nam zło. Pomyśl teraz, jaka jest twoja postawa wobec osób, od których doświadczasz bólu i cierpienia? Odpłacasz im złem za zło czy przeciwnie, dobrem za zło?

Jezusowe prawo miłości nie tylko wyklucza odwet i zemstę, ale zaprasza do postawy hojności w byciu dobrym. Czyli zachęca do czegoś więcej – do prawdziwej miłości bliźniego. Szczególnie do miłości tego człowieka, który sprawia ci ból, cierpienie, trudności.

Proś Jezusa o umiejętność prawdziwej postawy miłości i świadczenia dobra wobec tych, którzy są dla ciebie trudni, są powodem twojego cierpienia i bólu.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s