Słowo Boże na dziś – 16.06.2017

biblia-6-newDzisiejsza Ewangelia może Ci przypominać bardzo surowy regulamin. Poproś Ducha  Świętego, aby towarzyszył ci w słuchaniu tych słów.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 5, 27-32
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: “Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa Twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej jest bowiem dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Powiedziano też: “Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę, poza wypadkiem nierządu, naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa».

Chrześcijaństwo nie pozostaje na poziomie zewnętrznych wyrazów, ale rozciąga się na głębszy sens bycia człowiekiem. Co czujesz kiedy słyszysz tak radykalne słowa Jezusa?

Jezus mówi: „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa”. Kiedy patrzę na drugiego człowieka trudno dostrzec moje wewnętrzne zamiary. Bóg, który zna moje serce, wie o wszystkich jego intencjach. A co ze mną? Czy jestem świadomy tego co dzieje się w moim sercu?

Pragnienia, potrzeby, motywacje…. To zwyczajna kondycja serca człowieka. Pan Bóg nie chce zabierać tego wszystkiego. Zależy mu na radyklanej przemianie, która pozwoli świadomie przeżywać relację z Nim i drugim człowiekiem. Nie chce zabrać człowiekowi pięknego daru seksualności, którym przecież sam go obdarował. Spróbuj spojrzeć z tej perspektywy na swoje serce. Na to co w nim znajdujesz.

Bóg wzywa do radykalnej przemiany. Chce bym patrzył na świat oczami przepełnionymi troską o siebie i drugiego człowieka. Zaproś Pana do swojego serca. Powiedz Mu o tym, co dzieje się w nim teraz.

 

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: