Słowo Boże na dziś – 10.06.2017

biblia-6-newCo dziś skłania cię do modlitwy? Przyzwyczajenie czy ciekawość ewangelicznych wydarzeń? A może głód Bożego Słowa i spotkania z Jezusem?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Marka
Mk 12, 38-44
Jezus nauczając rzesze mówił: «Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok». Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie».

Zdarza się, że zwracamy się do Boga tylko dlatego, że chcemy, aby zaspokoił nasze zachcianki. Szukamy własnych wygód, przyjemności, a z Bogiem spotykamy się na szybkiej i krótkiej modlitwie tylko po to, aby osiągnąć własne korzyści.

Jezus pragnie relacji z ludźmi, która nie opiera się tylko na tym co zewnętrzne. Dla niego jesteś kimś wyjątkowym i niepowtarzalnym, nie musisz przed nim nikogo udawać. On pragnie spotkania z tobą, nawet jeśli będzie ci się wydawało, że nie masz mu wiele do zaoferowania. Czasami wystarczy poświęcić chwilę, aby się z nim spotkać i szczerze porozmawiać.

Twój czas, może okazać się najhojniejszym darem dla Boga i innych. Tak jak dla wdowy ostatni grosz był rezygnacją z siebie, tak samo i twój czas, może stać się  najpiękniejszym podarunkiem, zarówno dla Boga, jak i dla ludzi. Czy stać cię na taki gest?

Na koniec tego spotkania, zastanów się dla kogo mógłbyś dzisiaj poświęcić kilka minut swojego życia.

Źródło: Modlitwa w drodze
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: