Słowo Boże na dziś – 1.06.2017

biblia-6-newDzisiejsza Ewangelia wspomina zachowanie Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Wsłuchaj się w jej słowa i wyobraź sobie tę scenę, którą przedstawia. Poproś Ducha Świętego o prowadzenie.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Jana
J 17, 20-26
W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami: «Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».

Jezus okazuje swoją miłość do Ojca oraz do swych uczniów. Jego słowa pokazują, jak wiele uczniowie dla Niego znaczą. Pomyśl o ważnych dla ciebie osobach. Może szczególnie o tych, którzy żyją z dala od Kościoła lub poszukują Boga. Czy możesz jakoś sprawić, by wasze relacje były głębsze?

Jezus modli się za tych, którym Jego uczniowie będą głosić Dobrą Nowinę. Głoszenie to nie tylko słowa, ale i sposób życia. Jezus bardzo ufa uczniom, że swoim życiem będą prowadzili innych do zbawienia. Pomyśl teraz o swoim codziennym życiu. Czy widzisz w nim działającego Boga?  W czym dostrzegasz Jego działanie najbardziej albo gdzie nie dostrzegasz Jego działania w ogóle?

Jezus pragnie zbawienia dla każdego człowieka. Pragnie być obecnym i żywym w życiu tych, którzy uwierzą. Przez pryzmat twojego życia ludzie budują sobie opinię o Kościele. Przez swoje codzienne wybory i zachowanie możesz zbliżać innych do Boga. Możesz pomóc tym, którzy są zagubieni, szukają właściwego kierunku.

Teraz możesz podziękować Jezusowi za Jego obecność w twoim życiu i poprosić Go o wierność i odwagę do bycia Jego uczniem każdego dnia twojego życia.

Źródło: Modlitwa w drodze

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: