Słowo Boże na dziś – 28.05.2017

biblia-6-newŚwięty Jan Paweł II mówił o tym, że ci, którzy są włączeni w Kościół katolicki, powinni czuć się uprzywilejowani, a przez to bardziej zobowiązani do dawania świadectwa wiary. Wsłuchaj się w dzisiejszą ewangelię, która mówi nam o tym zadaniu.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Mateusza
Mt 28, 16-20
Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

Akcja dzisiejszej Ewangelii dzieje się krótko po zmartwychwstaniu. Uczniowie nie widzieli jeszcze Pana, który właśnie zwyciężył śmierć. Mimo to udali się do Galilei, tak jak polecił im Jezus. I tam Go ujrzeli. Na ile wsłuchujesz się w polecenia Pana? Na ile wierzysz, że spotkasz Go przy wypełnianiu tych poleceń?

„Idźcie więc i nauczajcie”. Jezus przekazuje uczniom – czyli również i tobie – misję głoszenia Dobrej Nowiny. Jego uczniowie mają być światłem, które przyciągnie innych ludzi do Boga. Czy możesz powiedzieć o sobie, że jesteś takim światłem, które przyciąga do Boga? Jak bardzo pragniesz spełniać to polecenie Jezusa?

„Wszystkie narody”, czyli każdy, bez względu na wiek, płeć, poglądy polityczne, majętność, pozycję społeczną, narodowość czy kolor skóry. Bez względu nawet na to, czy kogoś lubisz czy nie. Dobra Nowina jest bowiem skierowana do wszystkich ludzi. Z kim – wbrew temu, o czym mówi Jezus – nie masz ochoty dzielić się swoją wiarą? Obok kogo nie chciałbyś się znaleźć w kościele na wspólnej modlitwie?

Na koniec możesz prosić Jezusa o odwagę i siłę do głoszenia Ewangelii każdej napotkanej osobie.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s