Słowo Boże na dziś – 26.05.2017

biblia-6-newJesteśmy w wieczerniku. Spokojna atmosfera wieczoru… Jezus żegna się ze swoimi uczniami. Pożegnanie zazwyczaj jest połączone ze smutkiem. Przez jakiś czas nie zobaczymy drogiej dla nas osoby.  Wsłuchaj się w słowa, którymi Jezus pociesza smucących się uczniów.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Jana
J 16, 20-23a
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość. Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat. Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać».

Uczniowie „doznawali smutku”. Czego ty dzisiaj, teraz „doznajesz”? Co przeżywasz w głębi twojego serca? Smutek? Radość? Teraz jesteś na  modlitwie. Możesz odłożyć wszystkie maski. Przed Bogiem możesz być absolutnie autentyczny i szczery. Co tak naprawdę teraz w sobie nosisz?

Jeżeli czujesz w sobie radość, zostań z nią podczas tej modlitwy . Ciesz się nią i dziękuj za nią Bogu. Jeżeli jest w tobie smutek, pozwól sobie go dotknąć, poczuć. Jak zazwyczaj radzisz sobie ze smutkiem? W Ewangelii czytamy, że „świat się będzie weselił”. Jakie światowe radości służą ci do zagłuszania głębokiego smutku twojego serca?

Jezus mówi: „Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze”. Jezus obiecuje, że potrafi pokonać każdy smutek. Z Jego słów płynie nadzieja, że każdy smutek drąży serce jedynie „do czasu”. W końcu, gdy spotkasz Jezusa, Twoje serce się rozraduje i nikt nie zdoła odebrać ci tej radości.

Poproś Jezusa, aby wzmocnił twoją nadzieję; by wlał w twoje serce ufność w Jego zwycięstwo nad każdym twoim zmartwieniem, trudem i bólem. Poproś Go, by napełniał cię swoją radością.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s