Słowo Boże na dziś – 23.05.2017

biblia-6-newW dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi o Duchu Świętym, który może przemienić twój sposób patrzenia na rzeczywistość. Uświadom sobie, że modlitwa, którą właśnie rozpoczynasz, jest czasem szczególnego działania Ducha Świętego w tobie; w twoim umyśle i w twoim sercu.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Jana
J 16, 5-11
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu, bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś, bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie, bo władca tego świata został osądzony».

We fragmencie poprzedzającym dzisiejszą Ewangelię Jezus zapowiedział apostołom, że będą poniżani, prześladowani i znienawidzeni, a na dodatek On ich opuści, bo idzie do Ojca. Stąd smutek uczniów. Spróbuj wczuć się w ich sytuację.

Jezus mówi uczniom, że nie będą sami w tych dramatycznych chwilach. Obiecuje, że pośle im swojego Ducha Świętego. Pan zapewnia, że lepiej cierpieć, ale mieć w sobie Ducha Świętego, niż żyć bezpiecznie i wygodnie, ale bez Ducha. Odpowiedz sobie szczerze: czy zgadzasz się z takim postawieniem sprawy przez Jezusa?

Pan Jezus nie obiecuje uczniom, że Duch Święty wybawi ich od cierpienia. Ale zapewnia, że będzie przypominał o tym, co jest najważniejsze – o potrzebie wiary w Chrystusa. Bo dzięki Jego śmierci i zmartwychwstaniu nawet cierpienie i śmierć są drogą do życia.

Na koniec możesz poprosić Ducha Świętego, żeby w trudnych chwilach przypominał ci o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, który jest źródłem nadziei i prawdziwej siły.

Źródło: Modlitwa w drodze

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: