Słowo Boże na dziś – 7.04.2017

biblia-6-newZdarza się, że jesteś świadkiem niesprawiedliwych i pochopnych ocen. Być może często sądzisz innych tylko na podstawie własnych wyobrażeń czy projekcji i nie starasz się zrozumieć rzeczywistych motywacji ich działania. Czy niepokoi cię to? Co robisz, aby tak się nie działo?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 10, 31-42
Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: „Ja rzekłem: Bogami jesteście?” Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu». I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał. Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale że wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.

Pan Jezus zostaje oskarżony o bluźnierstwo. Żydzi chwytają za kamienie, chcą Go zabić. Są zbulwersowani. Jezus po raz kolejny stara się wytłumaczyć im najgłębsze motywacje swojego działania. Jednak oni nie chcą słuchać Jego tłumaczeń. Wolą swoje uprzedzenia, wyobrażenia i osądy.

Jezus nie zraża się niechęcią, przewrotnością, niesprawiedliwym atakiem ze strony Żydów. Szuka różnych dróg dotarcia do ich serc i umysłów. Odwołuje się do oczywistości dobrych czynów. Cytuje tak bliskie ich myśleniu Prawo. W końcu próbuje rozumowego wywodu. Bóg walczy o człowieka nawet bardzo zagubionego. Czy przypominasz sobie, jak walczył o ciebie?

Pan zaprasza do wsłuchiwania się w Słowo Boże, ale też do uważnego słuchania bliźniego, uważnego wpatrywania się w otaczający świat. Bóg Ojciec wciąż dokonuje swoich dzieł, jest aktywny w swoim stworzeniu, inicjuje procesy i im towarzyszy. Ile razy czynił to w twoim życiu?

Módl się tymi słowami: Panie Jezu, nie pozwól mi nigdy zastygnąć w schematach i uprzedzeniach. Proszę, rozbijaj jej zawsze i doszczętnie, gdy przeszkadzają mi kochać Ciebie i moich bliźnich.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s