Słowo Boże na dziś – 6.04.2017

biblia-6-newW głębi duszy każdy człowiek boi się śmierci. Boi się bezsensu, czuje lęk wobec niepewności ostatniego momentu życia. Pragnie żyć wiecznie. Czy odnajdujesz ten lęk i to pragnienie w sobie?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 8, 51-59
Jezus powiedział do Żydów: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki». Rzekli do Niego Żydzi: «Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: „Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki”. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?» Odpowiedział Jezus: «Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: „Jest naszym Bogiem”, ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy kłamcą. Ale Ja Go znam i słowo Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień, ujrzał go i ucieszył się». Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem». Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.

Co to znaczy zachować naukę Jezusa?  Nauką Jezusa jest miłość. On cały jest Miłością Boga do człowieka. Zachować naukę Jezusa oznacza więc przyjąć i naśladować Jezusa, który jest Bożą Miłością. To przyjęcie uzdalnia, aby kochać wszystkich bez żadnych warunków. Kochać i nie zważać na rany. Kochać wszystkich bez różnicy i nie decydować o tym, kto jest godzien miłości, a kto nie.

Syn Boży wyraża Miłość Boga do człowieka poprzez swoje wcielenie, ukrzyżowanie i zmartwychwstanie. W ten sposób odpowiada na najgłębsze pragnienie każdego człowieka, który chce nadać sens swoim trudom, wysiłkom, a ostatecznie również swojemu istnieniu. Jak ty nadajesz sens temu, co robisz każdego dnia?

Jezus mówi, że ten, kto zachowa Jego naukę, nie zazna śmierci na wieki. „Miłość oznacza mówić osobie, którą się kocha – nie umrzesz”, powiedział francuski filozof Gabriel Marcel. Jezus zwraca się do ciebie każdego dnia, a szczególnie dzisiaj, i mówi: „Kocham cię. Chcę ci dać życie wieczne”. Wsłuchaj się w tę prawdę.

Mów do Jezusa: Panie, Ty do końca umiłowałeś wszystkich ludzi.  Daj mi udział w tej miłości. Pomóż budzić miłość w moich bliźnich. Daj nam posmakować życia wiecznego już teraz.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: