Słowo Boże na dziś – 5.04.2017

biblia-6-newWierzysz w Jezusa Chrystusa. Powinieneś jednak dbać o to, aby twoja wiara mogła wzrastać, bo inaczej stracisz ją, nie wiedząc nawet kiedy. Odłóż wszystko, co cię rozprasza, i przygotuj się na to, co Pan chce ci powiedzieć.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 8, 31-42
Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli». Odpowiedzieli Mu: «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: „Wolni będziecie?”» Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca». W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie narodzili z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga». Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał».

Tym razem Jezus zwraca się do Żydów, którzy w Niego uwierzyli. Mają już wiarę, ale muszą zrobić kolejny krok – poznać prawdę i pozwolić, by ich wyzwoliła. Oni jednak nie chcą tego zrozumieć: „Przecież my już jesteśmy wolni. Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę”. Duma przeszkadza im ruszyć dalej. Z czego jesteś szczególnie dumny w swoim życiu? Czy przeszkadza to w jakiś sposób twojej relacji z Bogiem?

Być synem, według Jezusa, oznacza naśladować Ojca. Jest to sprawa działania: „Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama”. Jezus jest doskonałym Synem Boga Ojca, ponieważ wykonuje Jego wolę. Dlatego może wyzwolić cię z niewoli grzechu i pomóc ci stać się synem lub córką Boga Ojca. Co oznacza dla ciebie bycie dzieckiem?

Być synem lub córką Boga znaczy też – kochać. Miłość wynika z wolności. Wyzwolonemu otwierają się oczy, dzięki temu może wyjść na spotkanie braci i sióstr. Żydzi zdają sobie sprawę, że Bóg jest Ojcem, ale jeszcze nie potrafią kochać Jezusa, a w Nim również innych ludzi. Dokąd ciebie prowadzi twoja wiara?

Przyjdź do Jezusa i proś Go, aby cię wyzwolił z twojego grzechu, z twojej małej wiary, z twojej małej miłości. Spokojnie odetchnij Jego wolnością i zobacz świat Jego oczami, oczami Miłości.

 

Źródło: Modlitwa w drodze
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: