Słowo Boże na dziś – 3.04.2017

biblia-6-newWielu ludzi przychodzi do Jezusa, aby Go słuchać; chcą, żeby był ich nauczycielem. Poproś Go, aby pozwolił ci usiąść u swoich stóp. Módl się, by Duch Święty otworzył cię na Boże miłosierdzie i wezwanie do nawrócenia.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 8,1-11
Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Wszystek lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją na środku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, kobietę tę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?». Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus, nachyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». I powtórnie nachyliwszy się, pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Niewiasto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?». A ona odrzekła: «Nikt, Panie!». Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. – Idź, a od tej chwili już nie grzesz».

Jezus nauczał w świątyni. Wokół Niego zgromadzili się ludzie, których można podzielić na trzy grupy. Pierwsza to ci, którzy przyszli, żeby słuchać Jezusa; dalej uczeni w Piśmie i faryzeusze, którzy przyszli, by Go wystawić na próbę; w trzeciej grupie jest milcząca grzesznica, której ostatnią nadzieją jest miłosierdzie. W której z tych grup łatwiej ci odnaleźć siebie?

Jezus mówi: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”. Wszyscy po kolei odchodzą i Jezus zostaje z grzesznicą sam. Wszyscy byli grzesznikami, ale tylko ona została z Jezusem. Czy potrafisz znaleźć w sobie odwagę, by zostać z Nim? Nawet wtedy, gdy On wskaże ci twoje grzechy, gdy wypisze je na piasku, tak jak – według tradycji – wypisał grzechy uczonych w Piśmie i faryzeuszów.

Nikt nie potępił grzesznej kobiety. Nawet Jezus, chociaż On jedyny mógłby to zrobić. „I Ja cię nie potępiam”, mówi do niej, ale dodaje: „Idź i od tej chwili już nie grzesz”! Jeżeli masz odwagę zostać z Jezusem, te słowa o miłosierdziu i nawróceniu skierowane są również do ciebie.

Odpowiedz Jezusowi, który również tobie chce objawić miłosierdzie Boga. Nie bój się powiedzieć Mu o swoim strachu przed spotkaniem Go twarzą twarz, o obawach, kiedy wzywa cię do porzucenia grzechu. Proś, aby pomagał ci unikać wszelkiego grzechu.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s