Słowo Boże na dziś – 30.03.2017

biblia-6-newKochający Bóg prosi, aby w Niego uwierzyć. Módl się zatem o łaskę wiary, aby Go dobrze poznać, bardziej pokochać i być jeszcze bliżej Niego.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 5, 31-47
Jezus powiedział do Zydów: «Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mniej a wiem, że sąd, który o Mnie wydaje jest prawdziwy. Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem. Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale wiem o was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga? Nie mniemajcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakże moim słowom będziecie wierzyli?»

Bóg objawia w Piśmie Świętym, kim naprawdę jest Jezus. Jezus natomiast objawia, kim jest Bóg oraz kim jest człowiek. Czy poświęcasz czas i siły na to, aby poznać Jezusa? Czy interesuje cię tajemnica Jego Osoby? Co robisz, aby zgłębić tę tajemnicę?

W centrum życia Jezusa jest Ojciec, Jego wola i Jego chwała. Jezus przypomina, że należy szukać chwały, która pochodzi od Boga, nie zaś od ludzi. W jaki sposób szukasz uznania u ludzi, tej chwały, która tak naprawdę oddala od Boga?

Podobnie jak Jan Chrzciciel, a przede wszystkim Jezus Chrystus możesz być jaśniejącą lampą i świadkiem Bożej miłości. Do jakiego rodzaju świadectwa powołuje cię Pan już dzisiaj? Co masz zanieść tym, których dzisiaj spotkasz?

Kończąc tę modlitwę, podziękuj za to, co sprawia, że wierzysz w Jezusa, że możesz Go poznawać i kochać. Przypomnij sobie osoby, które dzielą się z tobą Bożą miłością, i chwal Boga za to, że postawił je na twojej drodze.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s