Słowo Boże na dziś – 13.03.2017

biblia-6-newPoproś Pana, by otworzył twoje serce na swoje Słowo, by je poruszył i zmieniał według serca swego.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 6, 36-38
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Trwanie przy zasadach może rodzić postawę wyższości wobec tych, którzy tego nie robią. Czy takie coś ma miejsce w twoim życiu? Czy uważasz się za kogoś lepszego, a przez to uprawnionego do osądzania innych?

Pan Jezus mówi: „odmierzą wam bowiem taka miarą, jaką wy mierzycie”. Jeżeli patrzysz na innych z góry, osądzasz, potępiasz i nie chcesz przebaczyć, tak naprawdę stajesz się sędzią siebie samego. Jeśli natomiast staniesz obok drugiego człowieka, a nie nad nim, jeśli spróbujesz mu współczuć i pomóc, również ty tego samego doświadczysz. Która postawa zdarza ci się częściej?

Polecenie „nie sądźcie…” nie oznacza bierności. Nie znaczy też: „nie zwracaj uwagi bliźniemu”. Jezus raczej wskazuje, że zmienianie człowieka należy zaczynać od siebie. Zanim coś powiesz bliźniemu, zobacz, czy problem nie jest w tobie. A gdy doświadczysz trudu pracy nad sobą, z większym szacunkiem i miłością będziesz mógł pomóc innym.

Porozmawiaj z Jezusem o twoich problemach z osądzaniem innych. Poproś, aby dał ci siłę do pracy nad sobą. Poproś, by pomógł ci być z ludźmi i obok nich, a nie nad nimi.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s