Słowo Boże na dziś – 8.03.2017

biblia-6-newWyobraź sobie, że słuchasz Ewangelii w tłumie zgromadzonym wokół Jezusa. Gdzie stoisz? W pierwszym rzędzie? Gdzieś w środku? A może tak daleko, że ledwo możesz usłyszeć Jego słowa?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii według Świętego Łukasza
Łk 11, 29-32
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

Prawdopodobnie wiele osób w tłumie przyszło tu z ciekawości, chcieli zobaczyć słynnego Człowieka, o którym tak wielu mówiło. Niektórzy słyszeli o Jego czynach lub spotkali ludzi, których uzdrowił i też chcieli zostać ocaleni od tego, co napełniało ich rozpaczą. Inni natomiast przyszli tu, podążając za głosem swego serca… Co przywiodło cię do miejsca, w którym się znajdujesz?

Chrystus przypomina o Królowej z południa, która przyszła z „krańców ziemi”. W swojej podróży musiała zmierzyć się z trudami i kłopotami długiego pielgrzymowania, a mimo to osiągnęła zamierzony cel. Mieszkańcy Niniwy, którzy usłyszeli słowo Boga, również mierzyli się z trudami nawrócenia, ale udało im się zmienić swoje myślenie i postępowanie. Jak reagujesz, gdy podążanie za Jezusem wymaga od ciebie wysiłku i zaangażowania? Szukasz jakiegoś oczywistego znaku, czy też potrafisz mówić: „Jezu, ufam Tobie”?

Znak Jonasza odnosi się do tajemnicy życia i śmierci. Ten znak Chrystus przywołał w godzinie swojej męki. Patrząc na siebie, zapytaj się: gdzie widzisz brak życia? Gdzie widzisz śmierć? Posłuchaj tekstu Ewangelii jeszcze raz i zaproś Jezusa do tych miejsc. Wystarczy powiedzieć Mu o nich i pozwolić Mu działać.

Gdziekolwiek jesteś, proś Boga, aby dał ci poczucie swojej życiodajnej obecności.

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s