Słowo Boże na dziś – 6.03.2017

biblia-6-newRozpoczynając tę modlitwę, odłóż na bok wszelkie troski i lęki. Proś Pana, aby pomógł Ci się wyciszyć. Módl się, aby Bóg otworzył twoje serce i uszy. Niech pozwoli Ci stać się bardziej wrażliwym na Swoją obecność.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 25, 31-46
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jedne od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie”. Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” Wtedy im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».
Wyobraź sobie, jak Jezus Chrystus przychodzi do Ciebie i pyta: „Co zrobiłeś ze względu na Mnie w twoim życiu? Co obecnie robisz dlatego, że ja jestem dla ciebie ważny? Co chciałbyś zrobić dla mnie?”. Zauważ, jak reaguje twoje serce na te pytania.

Jezus Chrystus był obecny w całym twoim życiu, przychodził do ciebie w twoim bliźnich. Zastanów się, co Pan mówił przez nich do ciebie, czego potrzebował? A teraz, jak czujesz, czego pragnie od ciebie?

Czy potrafisz dostrzec obecność Jezusa zwłaszcza w tych najbardziej potrzebujących? Co ci w tym przeszkadza? Gdzie tkwi trudność? Wsłuchaj się ponownie w tekst Ewangelii i postaraj się odpowiedzieć na te pytania, rozmawiając z Jezusem twarzą w twarz.

Podziękuj za wszystko, co udało Ci się zrobić dla Jezusa i Ewangelii. Proś o łaskę, by zobaczyć to wszystko, czego nie udało ci się uczynić dla Pana. Módl się, aby Pan uzdolnił cię do służenia Mu poprzez miłosierną służbę tym najbardziej potrzebującym.

 

Źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: