Słowo Boże na dziś -29.01.2017

t4Wejdź dziś razem z Jezusem i Jego uczniami na górę. Usiądź w pobliżu i wsłuchaj się w to, czego będzie nauczał. Niech uszy twojej wyobraźni będą wrażliwe wyłącznie na Jego głos.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 5, 1-12a
Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

J
ezusowe błogosławieństwa to ścieżki do szczęścia. Nie jest to jednak prosta recepta. Wymaga bowiem zgody na wszystkie smaki życia. Nie zawsze będzie słodko, czasem możesz posmakować prawdziwego kwasu lub goryczy. Co dla ciebie znaczy być szczęśliwym, czyli błogosławionym?

Ludzie sami zapewne stworzyliby inną ścieżkę prowadzącą do prawdziwego szczęścia. Jednak drogi Pana nie są ludzkimi drogami. On dobrze zna twoją naturę i wie, którędy cię poprowadzić. Nie zostawia nikogo. Daje swoje słowo i prosi: słuchajcie! Zaprasza do siebie wszystkich spragnionych i nie szuka zapłaty.

Każdy człowiek, również ty, jest zaproszony do świętości. Najlepszą drogą do niej jest naśladowanie Chrystusa, bo przecież wszystkie z ośmiu błogosławieństw odnoszą się do Niego. To On jest miłosierny i cichy. To On wprowadza pokój. W czym najbardziej chcesz Go naśladować?

Poproś Ducha Świętego o potrzebne dary, abyś każdego dnia, krok za krokiem, zbliżał się coraz bardziej do życia jako święty w Chrystusie Jezusie.

 

źródło: Modlitwa w drodze
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: