Słowo Boże na dziś – 24.01.2017

Ważne, abyś zrobił wszystko co w twojej mocy, żeby dobrze przygotować się do modlitwy. Postaraj się o skupienie i zaangażowanie oraz proś Ducha Świętego, by pomógł ci się modlić i aby cię poprowadził.biblia-6-new

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Marka
Mk 3, 31-35
Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».

Jezus obdarza wielką bliskością tych, którzy tak jak On pełnią wolę Ojca. W ten sposób stają się dla Niego rodziną: bratem, siostrą, matką. Ty też możesz wejść do rodziny Jezusa i stać się Jego bratem lub siostrą. Co czujesz, gdy słyszysz te słowa?

Czy pamiętasz fragment Ewangelii, w którym Jezus wskazuje, kto jest Jego prawdziwym przyjacielem? Mówi o trwaniu w Jego miłości i poleca, byśmy się wzajemnie miłowali. Gdy kochamy, stajemy się najbardziej do Niego podobni. Wypełniamy wtedy wolę Ojca. Jak jest z twoją miłością dzisiaj? W jakich czynach ostatnio dała o sobie znać?

Pełnienie woli Ojca zaczyna się od spotkania z Nim na modlitwie. Jezus modlił się do Ojca wytrwale i znajdował czas na te spotkania, pomimo swoich licznych obowiązków. Pan Jezus wskazuje, że możesz Go w tym naśladować.

Przedstaw Panu wszystko, co cię poruszyło i co odkryłeś podczas tej modlitwy. Podziękuj Mu za to, do czego cię dzisiaj zaprasza.

źródło: Modlitwa w drodze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s