Słowo Boże na dziś – 19.1.2017

1537806743Kiedy Jezus zamierzał się modlić, oddalał się na miejsce pustynne, z dala od ludzi i spraw. Postaraj się na czas modlitwy usunąć się na pustynię swojego serca, odłóż swoje sprawy, ludzi w swoich myślach i swoim sercu.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Marka
Mk, 3, 7-12
Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o tym, jak wiele działał. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby na Niego nie napierano. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: «Ty jesteś Syn Boży». Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Jezus surowo zabraniał złym duchom „żeby Go nie ujawniały”. To może się wydać dziwne, bo jak poznać Jezusa, jeżeli On się nie ujawni. Również złe duchy wykorzystują dobre pomysły, ale do celów zupełnie odmiennych. Dobrymi pomysłami można przeszkadzać Panu Bogu w realizacji Jego misji.

Jezus pragnie być rozpoznany we wnętrzu twojego serca. Istotą spotkania z Jezusem jest osobiste doświadczenie Jego obecności. Jest to spotkanie wyjątkowe, niepowtarzalne, tak jak niepowtarzalna jest każda osoba. Jak rozpoznałeś Jezusa w twoim życiu? Jak będziesz rozpoznawać Jezusa dzisiaj?

W tekście ewangelii, który za chwilę ponownie usłyszysz, ci, którzy spotkali osobiście Jezusa, już nie chcieli być daleko od Niego. Chodzili za Nim, chcieli być blisko, byli zafascynowani tym, co mówił i robił. Jak ty dzisiaj będziesz chodzić za Jezusem?

Na zakończenie modlitwy wyobraź sobie, że oddalasz się na chwilę z Jezusem od tłumu i zgiełku, opowiedz Mu o tym, co masz teraz w swoim sercu.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s