Słowo Boże na dziś – 9.01.2017

1537806743 Nawrócenie oznacza zgodę na przemianę, której chce dokonać Bóg. To odejście od swojej samowystarczalności i polegania tylko na sobie.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Marka
Mk 1, 14-20
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię». Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. Idąc dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi i poszli za Nim.

Jezus nawołuje do nawrócenia. Wzywa człowieka do pójścia za Nim. Być może miałeś takie chwile, kiedy bardzo zapragnąłeś tej Miłości. Może była to jakaś trudna dla ciebie sytuacja, lub przeciwnie – radość, której źródło odnalazłeś właśnie w Jezusie.

Bóg potrzebuje jednak twojej ostatecznej zgody, by mieć całkowity wpływ na twoje życie. Jeśli pójdziesz za wezwaniem Boga, rozpocznie On proces twego nawrócenia. Czy jesteś gotowy przyjąć, że to Bóg będzie jedynym i ostatecznym punktem odniesienia w twoim życiu?

Bóg potrzebuje twojej decyzji i świadomości konsekwencji wynikających z jej podjęcia. Droga z Bogiem nie zawsze będzie łatwa. Ale to, co naprawdę ważne, to zaufanie Bogu. Nawet z najtrudniejszych sytuacji, Bóg będzie umiał wyprowadzić dla ciebie dobro.

Nawracając się do Boga, Pan Bóg pomaga nam jeszcze lepiej okryć siebie i drugiego człowieka w świetle Jego miłości. Poproś Jezusa o to, aby napełnił twoje serce ufnością, abyś nie  polegał na sobie, ale pozwolił się Jemu prowadzić

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s