Słowo Boże na dziś – 7.01.2017

1537806743Bóg chce rozpraszać nasze ciemności. Dlatego przychodzi do nas w swoim Słowie. Posłuchaj tekstu Ewangelii.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 4,12-17.23-25
Gdy Jezus usłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: «Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego. Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan. Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło». Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie». I obchodził Jezus całą Galileję, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrawiał. I szły za Nim liczne tłumy z Galilei i z Dekapolu, z Jerozolimy, z Judei i z Zajordania.

Ziemia Zabulona i Neftalego to według proroka Izajasza ziemia opuszczona przez Boga, pogrążona w ciemności. To właśnie tam kieruje swe pierwsze kroki Mesjasz, tam naucza i uzdrawia. Rzeczywiście, dla mieszkańców krainy ciemności zabłysło światło. Ale nie tylko dla nich! Także dla wszystkich, którym się wydaje, że Bóg ich opuścił.

Jezus przychodzi dzisiaj również do ciebie. Przychodzi do twojej Galilei, tam gdzie żyjesz. Zawsze robi pierwszy krok w twoją stronę. Przychodzi każdego dnia w inny sposób. Przychodzi w Słowie Bożym, w drugim człowieku, daje ci siebie w Eucharystii.

Każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by szerzyć Królestwo Boże tam, gdzie żyje. We współczesnym świecie bardzo potrzeba prawdziwych świadków Chrystusa. Czy pomyślałeś o tym, że ty też możesz głosić Go w miejscu pracy, w szkole czy w twojej rodzinie? Może właśnie dzisiaj Bóg chce przez ciebie przyjść do kogoś, kto potrzebuje nadziei i pocieszenia.

Poproś Jezusa, aby przychodził do miejsc, w których panują ciemności, oraz byś umiał Go rozpoznawać i mógł z Nim współpracować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s