Słowo Boże na dziś – 5.1.2017

Jezus pragnie teraz spotkać się z tobą. Na początku tej modlitwy ofiaruj Mu siebie i  to spotkanie. Bądź hojny, oddając swój czas i nie kryjąc przed Nim niczego. On zna cię doskonale i przyjmuje takim, jakim jesteś. Chce cię przygarnąć do siebie.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 1, 43-51
Jezus postanowił udać się do Galilei. I spotkał Filipa. Jezus powiedział do niego: «Pójdź za Mną». Filip zaś pochodził z Betsaidy, z miasta Andrzeja i Piotra. Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu». Rzekł do niego Natanael: «Czyż może być co dobrego z Nazaretu?» Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz». Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: «Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu». Powiedział do Niego Natanael: «Skąd mnie znasz?» Odrzekł mu Jezus: «Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym». Odpowiedział Mu Natanael: «Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela!» Odparł mu Jezus: «Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod drzewem figowym? Zobaczysz jeszcze więcej niż to». Potem powiedział do niego: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego».

 

Wczoraj rozważałeś fragment Ewangelii ukazujący, jak uczniowie dzielą się poznaniem Pana Jezusa z innymi i przyprowadzają do Niego kolejnych uczniów. Dzisiejszy fragment potwierdza tę prawdę, ale dodaje jeszcze inną: Jezus również sam wybiera i powołuje swoich uczniów. Odnaleziony i powołany przez Chrystusa Filip spotyka Natanaela. Filip dzieli się radością wiary z wątpiącym Natanaelem, ale to Jezus dokonuje cudu.

Jezus jest Bogiem i zna doskonale Natanaela, wie o jego najskrytszych tajemnicach i przyjmuje go takim, jakim jest. Jezus zna jego dobre i słabe strony. Doskonale wie, jak do niego dotrzeć. Tej wiedzy brakuje natomiast Filipowi. Zadaniem Filipa jest przyprowadzić bliźniego do Jezusa, a On sam dokona reszty.  Co ta prawda mówi tobie, do czego zaprasza cię Pan?

Wyznanie wiary, jakie składa Natanael, jest poruszające. Otrzymał wielki skarb – uwierzył. Teraz jego życie zmieni się, będzie szedł za Jezusem każdego dnia. Czy jest coś piękniejszego od nawrócenia człowieka, który szuka?

Porozmawiaj z Panem Jezusem jak przyjaciel z przyjacielem o wszystkim, czego doświadczyłeś podczas tej modlitwy.

 

Źródło: modlitwawdrodze.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: