Słowo Boże na dziś

Biblia-KolbrinPodczas dzisiejszej modlitwy jesteś zaproszony do tego, by przyjrzeć się wymownej postawie Jana Chrzciciela. Postaraj się przed rozpoczęciem modlitwy odłożyć na bok wszystkie sprawy, problemy i zmartwienia. Teraz jest czas na spotkanie z Panem.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 1, 29-34
Nazajutrz Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Spośród wielu cech, jakie ma święty Jan, trzy są najbardziej widoczne. Są to: jego pokora, słuchanie Boga i wskazywanie na Jezusa. Czy odnajdujesz te cechy w twoim głoszeniu Pana?

Skup się dzisiaj szczególnie na dwóch cechach Jana. Pierwszą z nich jest słuchanie Boga. Jan słucha, czego konsekwencją jest to, że słyszy słowa skierowane do niego przez Boga. Są one ogromną wskazówką do tego, by nadać kierunek konkretnym działaniom. Pod ich wpływem Jan wie, co ma robić. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób Pan Bóg objawiał Janowi swoje wskazówki. Jednak pewne jest, że aby do tego doszło, Jan musiał wejść w przestrzeń spotkania z Bogiem. Modlił się. Czy jest w tobie pragnienie modlitwy?

Drugą ważna cechą świętego Jana jest jego wskazywanie na Jezusa. Jan stoi obok, w centrum jest Jezus. Jan nie zasłania sobą Jezusa, ale prowadzi do Niego. Jego słowa mają doprowadzić do spotkania z Panem i poznania Go. Czy Twój sposób głoszenia Boga jest zbliżony do tego, jak robił to święty Jan?

Na koniec tej modlitwy proś Pana, by uzdolnił cię, abyś swoim życiem i słowem wskazywał na Niego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s