Słowo Boże na dziś – 2.1.2017

Wczoraj rozważałeś temat tajemnicy. Na początku dzisiejszej modlitwy postaraj się prosić Ducha Świętego, by odkrywał przed tobą, to co Pan chce ci dzisiaj powiedzieć i pokazać.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 1, 19-28
Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem». Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie!» Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» Odpowiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz». A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

Święty Jan jest głosem Bożym, ogłasza to, co zleca mu Bóg. Jan doskonale wypełnia wolę Bożą. Głosi Słowo Boże i chrzci, wskazując na Jezusa. Tak wygląda konkretna misja prawdziwego proroka: ogłaszać dzieła Boże, wypełniać je i wskazywać na osobę Jezusa – nie na siebie. Jan idzie za tym, do czego został zaproszony przez Boga. A do jakiej misji ciebie zaprasza  Pan? Co robisz z tym zaproszeniem?

Święty Jan chrzci wodą, robi to, co jest osiągalne w jego sytuacji życiowej i czasie, w którym jest. Tylko tyle i aż tyle. Dzieło Boże zostanie wypełnione przez Jezusa, który przyniesie Ducha Świętego. Jan po prostu robi to, co ma do zrobienia, a resztę pozostawia Bogu.

Jaką postawę ty przyjmujesz w swoim życiu? Czy robisz to, do czego jesteś zaproszony, na tyle na ile możesz, a resztę zostawiasz Bogu? A może te proporcje przedstawiają się inaczej?

Proś Pana, by pouczył cię i przypomniał, do czego cię zaprasza i jak należy to wypełnić. Na koniec pomódl się modlitwą Ojcze Nasz.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s