Słowo Boże na dziś – 1.1.2017

Dzisiaj jest czas na to byś zatrzymał się nad kolejną ważną tajemnicą Jezusa. Tajemnicą, która dotyka realnie także Twojego życia. Zauważ, że narodzenie Pana jest ściśle połączone z twoją tajemnicą życia i tajemnicą życia naszej Matki – Maryi.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 2, 16-21
Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

Objawienie Jezusa, syna Maryi i Józefa, dziwi wszystkich, nawet samą Maryję. Zachowuje Ona jednak tę wielką tajemnicę w swoim sercu. Postaraj się teraz odpowiedzieć na pytanie: jakie wielkie tajemnice działania Boga w twoim życiu przechowujesz w swoim sercu?

W obliczu tego wielkiego wydarzenia (jakim jest narodzenie Pana), rysują się dwie postawy: zdziwienie i posłuszeństwo. Zobacz: pasterze są posłuszni wezwaniu Boga, wiernie udają się do Betlejem, widzą i opowiadają to, co mieli opowiedzieć. Przeżywają później radość i uwielbienie. Józef i Maryja ósmego dnia ofiarowują Dziecko Bogu w świątyni, są posłuszni woli Bożej. A do czego zaprasza cię Pan Bóg dzisiaj wobec tej wielkiej tajemnicy?

Zarówno Maryja z Józefem, jak i pasterze cieszą się i mają swój udział w Bożym planie. W twoim życiu także dzieje się tak wtedy, gdy pełnisz wolę Boga – choć czasami nie jest to łatwe, pełnienie woli Ojca zbliża nas do Niego, otwierając na doświadczenie mocy Bożej, głębokiej radości i pokoju.

W modlitwie końcowej opowiedz Panu co przeżyłeś i jaką tajemnicę odkryłeś  podczas tej modlitwy.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: