O. Rydzyk przestrzega przed wielkim nieszczęściem i apeluje o modlitwę

rydzykNasza ojczyzna jest w trudnej sytuacji, być może komuś zależy, by w Polsce doprowadzić do sytuacji, jak kiedyś w Jugosławii – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk w komunikacie, zamieszczonym w niedzielę na stronie Radia Maryja. Redemptorysta zaapelował o modlitwę i rozmowę.

„Teraz nasza ojczyzna jest w trudnej sytuacji. Wygląda jakby ktoś chciał podpalić nasz dom ojczysty. W tej sytuacji prosimy wszystkich o modlitwę: starszych, dzieci, zdrowych, młodzież i szczególnie niosących z Chrystusem krzyż cierpienia. Módlmy się, abyśmy nie ulegli manipulacji już nie tylko na intelektach, ale manipulacji emocjami, negatywnymi emocjami. Być może komuś zależy, by u nas w Polsce zrobić Jugosławię, to znaczy sytuację, jak kiedyś przecież w spokojnej i pięknej Jugosławii, w której wywołali tak negatywne – jeden do drugiego – emocje, nienawiść; aż doszło do krwawych zamieszek i do wojny” – napisał o. Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja przestrzegał: „przy pomocy specjalistów od manipulacji i manipulujących mediów, a jest ich w Polsce wiele, można doprowadzić do wielkiego nieszczęścia”.

„Rozmawiajmy ze sobą z myślą o dobru wspólnym, pokoju i wzajemnym szacunku. Niech w rozmowach naszych będzie siła argumentu. Potrzeba takiej rozmowy, wiele rozmów w naszej ojczyźnie, aby była siła argumentu. Argumentu prawdy, dobra, dalekomyślności, nigdy argumentu siły, krzyku, nienawiści, ulicznych zamieszek. Przyjmujemy w tej intencji komunię świętą, odmawiamy różaniec, podejmijmy post. Każdy, co może, aby opuściły naszą ojczyznę demony nienawiści, zakłamania niepokoju, złej woli” – zaapelował duchowny.

W komunikacje o. Rydzyk przytoczył słowa Jana Pawła II wygłoszone podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny 10 czerwca 1979 r. w Krakowie. „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym – abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy” – mówił wówczas papież.

za: Gość Niedzielny

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s