Słowo Boże na dziś – 18.12.2016

Biblia-KolbrinWyobraź sobie szaleńca, który dla większości napotkanych osób wydaje się bardzo dziwny.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 1, 18-24
Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy „Bóg z nami”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Bóg działa w życiu każdego człowieka. Doświadczasz tego, oczekujesz łask od Boga, współpracujesz z nim. Wołasz o pomoc w chwilach ciężkich, dziękujesz za wszystko, co ci się przytrafi, a zwłaszcza za rzeczy dobre. Ile widzisz takich rzeczy w swoim życiu?

Ale czy wszystkie wydarzenia i czy każde działanie Boga odpowiada twojemu wyobrażeniu? Zapewne nie. Może pojawić się cierpienie i trudno wytłumaczyć, dlaczego Bóg je dopuścił. Albo może pojawić się sytuacja, która sprawi, że staniesz się dla otoczenia kimś dziwnym. A przecież nie zawsze wyznanie wiary musi być akceptowane przez innych.

Bycie kimś szalonym z powodu wiary w Jezusa nie jest rzeczą łatwą. Nie tylko ze względu na otoczenie, ale również dlatego, że trudno czasem określić ze stuprocentową pewnością, czego oczekuje Jezus. Warto więc szukać osób doświadczonych duchowo, które pomogą ci zrozumieć, czego chce od ciebie Pan.

Proś o Ducha Świętego, by pomagał ci w odczytaniu tych rzeczy, które zsyła na ciebie Bóg.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: