Słowo Boże na dziś – 15.12.2016

Przygotuj się do modlitwy. Skoncentruj swoją uwagę. Za chwilę usłyszysz o drugim wymiarze otaczającej cię rzeczywistości. Ten drugi wymiar to nic innego jak świat duchowy, którego nie można zobaczyć i zmierzyć.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 7, 24-30
Gdy wysłannicy Jana odeszli, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w pałacach królewskich przebywają ci, którzy noszą okazałe stroje i żyją w zbytkach. Ale coście wyszli zobaczyć? Proroka? Tak, mówię wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie ma większego od Jana. Lecz najmniejszy w królestwie Bożym większy jest niż on. I cały lud, który Go słuchał, i nawet celnicy przyznawali słuszność Bogu, przyjmując chrzest Janowy. Faryzeusze zaś i uczeni w Prawie udaremnili zamiar Boży względem siebie, nie przyjmując chrztu od niego.

Działalność apostolska Jana Chrzciciela opierała się na przemawianiu do tłumów. Tak samo kapłan na niedzielnej mszy świętej posługuje się słowem, aby ukazać i opisać dzieje zbawienia. Czasami może ci się to wydawać nudne. Jedno jest pewne, tak jak dawniej, tak i dziś – fajerwerków nie będzie. Zostaniesz ty i Żywe Słowo.

Ludzie słuchający świętego Jana nawrócili się, ponieważ zrozumieli i przyjęli słowa prawdy, a przy tym odrzucili wiele innych, powierzchownie dobrych racji. Teraz przed nimi następny wybór. Po nauczaniu Jana Chrzciciela, człowieka żyjącego na pustyni, przychodzi Chrystus, pijący i zasiadający z grzesznikami. Jest to nowy styl, ale czy ty jesteś w stanie zmienić swoją wizję Kościoła?

Trudno jest uwierzyć, że w niedoskonałych ludziach działa doskonała łaska Boża. A jednak Jezus powołał Apostołów i ich następców do czynienia widzialnych znaków, pod którymi działa niewidzialny Boży Duch.

Pomódl się dzisiaj za współczesnych proroków, którym zlecono głoszenie Dobrej Nowiny, aby potrafili przekazywać Bożą łaskę, nie dodając do niej nic od siebie.

 

Żródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: