Słowo Boże na dziś – 9.12.2016

Zatrzymaj się na chwilę refleksji. Ten czas, chociaż krótki, może być dla ciebie bardzo owocny. To zależy także od twojego nastawienia. Spróbuj na ten moment odłożyć inne myśli i sprawy.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 11, 16-19
Jezus powiedział do tłumów: «Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili”. Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: „Zły duch go opętał”. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny».

Jezus, mówiąc o ówczesnym pokoleniu, porównuje je do dzieci, które są wiecznie niezadowolone. Cokolwiek ktoś zrobi lub nie zrobi, jest źle. Być może ty też masz tendencję do tego typu humorów i nierzadko okazujesz je innym. Tymczasem gdybyś w chwili modlitwy przedstawił Jezusowi swój powód do narzekania, byłbyś zaskoczony zmianą kierunku myślenia. Zastanów się, z czego ostatnio byłeś niezadowolony? Co z tym zrobiłeś? Dałeś ostentacyjnie odczuć to innym?

Ludzie w relacjach z innymi często lubią mieć wpływ i władzę na ich życie. Wiedzą, jacy powinni być, jak się zachowywać, co myśleć i co mówić. „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście” –  a powinniście, bo my wam graliśmy. „Biadaliśmy, a nie zawodziliście” –  a powinniście, bo nam jest smutno. Trudno jest zgodzić się na to, żeby ludzie wokół ciebie byli wolni. Może nie pozwalasz im rozwijać się we własnym tempie, myśleć inaczej niż ty. Czy pozwalasz swoim bliskim na własne sposoby rozumienia świata, na własne tempo dochodzenia do tego, co ty już dawno wiesz? Czy pozwalasz im na popełnianie błędów?

Współcześni Jezusowi nie zrozumieli ani drogi Jana Chrzciciela – pełnej wyrzeczenia i postów, ani drogi Jezusa – który chciał być blisko każdego, kto potrzebował Jego pomocy. Żadna z tych dróg nie podobała im się. To wielki dar móc zrozumieć sposób działania Jezusa czy wybory świętych. Sam tego nie pojmiesz, ale z pomocą Ducha Świętego na pewno. Powierz Bogu to, czego nie rozumiesz w Kościele. Pozwól Mu mówić do ciebie. Bądź blisko Jezusa.

Odmów modlitwę „Ojcze nasz” w intencji Kościoła i wszystkich ludzi.

Żródło: modlitwawdrodze.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: