Słowo Boże na dziś – 1.12.2016

Pewnie wiele razy słyszałeś Jezusa – czy Go jednak usłyszałeś? Zrób, co tylko możesz, aby dziś nie stracić tej szansy…

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 7, 21. 24-27
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».

Nie każdy wejdzie do Królestwa, bo nie każdy sposób życia to umożliwia. To trudne słowa, ale warto je sobie nieustannie przypominać. Są sposoby życia, które prowadzą do szczęścia i są te, które kończą się upadkiem. Z zewnątrz może nie widać różnicy, bo przecież fundamenty czy materiał, z którego został zbudowany dom, nie zawsze są widoczne. Podobnie jest z życiem, jakie prowadzisz. Wydaje się często, że nie ma większej różnicy pomiędzy tymi, którzy wierzą, a tymi, dla których wiara jest nieistotna. Jednak czy rzeczywiście tak jest?

Twój dom, twoje fundamenty, twoje życie. Spróbuj wyobrazić sobie „budowlę twojego życia”. Jednak nie przywiązuj zbytniej wagi do wyglądu, tego co od razu rzuca się w oczy. Przyjrzyj się dokładniej. Zobacz, z czego jest zbudowana, jak ułożone są poszczególne elementy, co ją wyróżnia. I wreszcie, jaki ma fundament. Co jest u samej podstawy?

Wypełnianie woli Boga zakłada dwa elementy: słuchanie i działanie. Są one nierozłączne. Nie jest łatwo słuchać tak, żeby zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi rozmówcy. Jednak wypełnianie słów jest jeszcze trudniejsze. Nie od razu znajdziesz najlepsze rozwiązanie, może trzeba będzie się przygotować, a może coś zmienić. Wsłuchaj się jeszcze raz w wiadomość skierowaną do ciebie, a później stopniowo to, co usłyszysz, wprowadzaj w życie. Zacznij od fundamentów, bo tylko taka kolejność prowadzi do Królestwa. Zacznij już dziś.

Jezu, Ty do końca wypełniłeś wolę Ojca. Naucz nas tego samego.

Źródło: modlitwawdrodze.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: