Słowo Boże na dziś – 18.11.2016

„Czy nie wiecie, że jesteście świątynią Boga?”. Kiedyś, podczas chrztu, pierwszej komunii, bierzmowania lub w innej znaczącej chwili Jezus przyjął zaproszenie, by wejść do twojego serca i życia. Od tego momentu twoje ciało i dusza stały się świątynią Boga żywego.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 19, 45-48
Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: „Mój dom będzie domem modlitwy”, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców». I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.

„Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście”. Zaproszenie Jezusa do swojego życia nie oznacza bynajmniej świętego spokoju. Twoja duchowa świątynia jest miejscem nieustannej walki między dobrymi pragnieniami słuchania Boga, ufnej modlitwy, codziennego przyjmowania Bożej nauki w Ewangelii a pokusami, które czyhają na Boże życie w tobie. Czy potrafisz nazwać po imieniu to, co odciąga cię od Pana?

Odkąd Jezus wszedł w twoje życie, nie musisz zmagać się ze złem w samotności. Pozwól Mu tylko działać. On może jednym gestem wyrzucić twoje nieuporządkowane zamiary i czyny, pokusy handryczenia, targowania się z Bogiem czy przehandlowania łaski uświęcającej za chwile przyjemności.

Pozwól Jezusowi zrobić porządek w twoim życiu. Niech twoje wnętrze stanie się znów domem modlitwy, namiotem spotkania. Korzystaj w pełni z łask, których Bóg udziela na modlitwie. Jezus codziennie przychodzi nauczać. Znajdź czas, by Go posłuchać. Czytaj Pismo Święte i szukaj w nim Bożych dróg.

Proś Jezusa o poznanie, co przeszkadza ci w byciu świątynią Pańską. Jakie grzechy i słabości czynią z niej jaskinię zbójców.

Źródło:  modlitwawdrodze.pl

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: