Słowo Boże na dziś – 12.11.2016

Biblia-KolbrinNa początku modlitwy stań przed Jezusem. On zna twoje serce i wie, co teraz przeżywasz. Posłuchaj, co chce ci dziś powiedzieć.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 18, 1-8
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. Przez pewien czas nie chciał. Lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. I Pan dodał: «Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»

Dla Boga jesteś bardzo ważny i chce, byś o tym wiedział. Pragnie, abyś przychodził do Niego ze swoimi prośbami i nie ustawał w modlitwie. Pragnie twojego nieustannego powierzania się Jemu, bo wie, że sam możesz się zadręczać albo próbować rozwiązać problemy w sposób, który nie zawsze Mu się podoba. Chce też twojego zaufania, że zajmie się twoją sprawą. Czy codziennie powierzasz Bogu swoje sprawy?

Czy Bóg będzie zwlekał w sprawie swoich umiłowanych dzieci? Prędko weźmie je w obronę. Tak powiedział i tak robi. Czy jednak ufasz, że Bóg troszczy się o ciebie i twoją rodzinę? Czy może sam narzucasz mu rozwiązania, a potem zamartwiasz się, gdy On działa inaczej?

Powierzenie Bogu trudnych spraw wymaga zaufania, że On zadziała najlepiej jak trzeba, by pomóc ci w drodze do zbawienia. Powierzenie spraw wymaga więc powierzenia Bogu swojego życia. On widzi dalej i troszczy się o więcej niż to, o co prosisz.

Proś Jezusa, by otwierał twoje serce na Boga i potrafił oddać mu nie tylko swoje problemy, ale całe życie. Abyś z ufnością i spokojem mógł przebywać z Nim na modlitwie i troszczyć się o Jego chwałę.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: