Słowo Boże na dziś – 2.11.2016

Biblia-KolbrinBóg chce się z tobą spotkać. Teraz, w tym miejscu i czasie. Zawołaj do Niego. Niech przyjdzie ze swoją łaską. Otwórz swoje serce i czekaj na Niego, na Jego słowo.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 23,44-46.50.52-53; 24,1-6a
Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek. Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: «Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego». Po tych słowach wyzionął ducha. Był tam człowiek dobry i sprawiedliwy, imieniem Józef, członek Wysokiej Rady. On to udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Zdjął je z krzyża, owinął w płótno i złożył w grobie, wykutym w skale, w którym nikt jeszcze nie był pochowany. W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężów w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał».

Chrystus oddaje swoje życie w ręce Boga Ojca. Jego życie się wypełniło zgodnie z tym, co sam głosił, czego nauczał, o czym przypominał. To, co się wydarzyło, było zgodne z wolą Jego Ojca. Było wyrazem miłości, jaka istnieje między Ojcem i Synem. Było też zaplanowane przez Boga, aby ze śmierci powstało życie. Co dla ciebie jest codziennym umieraniem? Czy potrafisz teraz powierzyć swoje trudne sprawy miłosiernemu Bogu?

Jezus zostaje pochowany w grobie. Doświadcza śmierci jak każdy człowiek. Jednak Jego pogrzeb jest cichy i skromny, odprawiony w ukryciu i lęku przed złymi ludźmi. Biorą w nim udział tylko dobrzy przyjaciele Jezusa. Pomyśl o sytuacjach z twojego życia, które przypominają ci o śmierci. Jakie uczucia ci towarzyszą? W jaki sposób te chwile mogą stać się źródłem nadziei?

Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii, przyjrzyj się aniołom, którzy rozmawiają z kobietami. Mówią im o Jezusie, który powstał z grobu. Śmierć została pokonana. Życie jest w wieczności. Czy wierzysz w tę prawdę?

Porozmawiaj przez chwilę z Jezusem o śmierci, umieraniu, życiu i nadziei.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s