Słowo Boże na dziś – 28.10.2016

Biblia-KolbrinZ jakim nastawieniem wchodzisz na modlitwę? To dla ciebie obowiązek, postanowienie, czy może radość ze spotkania z ukochaną osobą? Jezus mógł spędzić na modlitwie całą noc, ponieważ Jego modlitwa nie męczyła, a wprost przeciwnie dodawała mu sił.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 6, 12-19
W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą. Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.

Jezus nie powołał dwunastu liderów, ale powołał wspólnotę, aby każdy z jej członków mógł służyć tak jak potrafi. Chrystus daje im siebie nawzajem, aby w tej małej grupie uczyli się kochać i przeżywać ze sobą chwilę radosne oraz trudne.

Pan Jezus zaczyna budować wspólnotę, fundament późniejszego Kościoła. Ta wspólnota jest budowana na „fundamencie apostołów”, jej kamieniami są żywe osoby. Przez następne kilka lat będą uczyć się jak pracować razem, jako jeden, powszechny, apostolski Kościół.

Ewangelista Łukasz wymienia apostołów po imieniu: Piotr, Jakub, Andrzej. Każdy otrzymuje swoje miejsce we wspólnocie. Brak jednej osoby, nie jest brakiem kogoś z tłumu, ale brakiem osoby, która ma imię, czyli odmienną od innych tożsamość. Każdy z Apostołów jest ważny. Ty jesteś ważny!

Wszyscy wybrani przez Jezusa na apostołów uczniowie byli ludźmi słabymi, jednak pozwalali się Mu formować. Można przypuszczać, co było treścią Jego rozmowy z Ojcem. Zapewne modlił się za swoich przyszłych apostołów. Wiedział, że do końca życia będą poddawani różnym próbom.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: