Słowo Boże na dziś – 21.10.2016

Biblia-KolbrinW dzisiejszej Ewangelii Jezus w nietypowy sposób nawołuje do pojednania z Bogiem. Poproś Ducha Świętego, aby pomagał ci rozpoznawać Jego natchnienia oraz dodał odwagi do realizacji Jego zamiarów.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii według Świętego Łukasza
Łukasz 12, 54-59
Jezus mówił do tłumów: «Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: „Deszcz idzie”. I tak bywa. A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: „Będzie upał”. I bywa. Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie? I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne? Gdy idziesz do urzędu ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie pociągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, póki nie oddasz ostatniego pieniążka».

Jezus zwraca się do ludzi nazywając ich „obłudnikami”. Na kartach Ewangelii takimi słowami Jezus zwraca się raczej do faryzeuszów i uczonych w Piśmie. Dziś jednak kieruje to słowo do tłumu, który zadał sobie trud by przyjść i posłuchać Go. Zastanów się nad tymi słowami. Zapytaj Jezusa, dlaczego zwraca się do ludzi w tak szorstki sposób?

Obłuda to hipokryzja. Jest to postawa gdy pomiędzy słowami i czynami istnieje rozbieżność. Hipokryzja dezintegruje osobę, powoduje życie w sprzeczności i zakłamaniu. Aby wyzwolić z obłudy, Jezus wstrząsa swoimi słuchaczami. Przyjrzyj się sobie. Czy twoje czyny świadczą o wartościach, które wyznajesz? Czy w swoim postępowaniu jesteś spójny i klarowny?

Jezus ze zdziwieniem pyta: „Jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie?” Czas, o którym tu mowa, jest czasem oczekiwanym przez cały Izrael. Jest to moment przyjścia Mesjasza. Lud przychodzi słuchać Jezusa, znajduje upodobanie w Jego słowach i podziela je, jednak Nie jest to postawa gotowości na zmiany Musiałoby się to bowiem wiązać ze zmienią mentalności i postępowania. Przyjrzyj się, jak ty w swojej codzienności wsłuchujesz się w natchnienia Boga? Czy jesteś skory aby pójść za nimi, nawet gdy są sprzeczne z twoimi pomysłami?

Na koniec zwróć się do Boga słowami psalmisty: „Przeniknij mnie, Boże, i poznaj moje serce, doświadcz mnie i poznaj moje myśli. Zobacz, czy idę drogą nieprawą, a prowadź mnie drogą odwieczną”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: