Słowo Boże na dziś

Biblia-KolbrinZa chwilę usłyszysz słowa Ewangelii. Postaraj się w skupieniu wsłuchać w Boga mówiącego do ciebie. Z wdzięcznym sercem przyjmij Jego naukę. Naukę niezwykłą, bo intymną, uzdalniającą do relacji z Bogiem Ojcem.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 11, 1-4
Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów». A On rzekł do nich: «Kiedy się modlicie, mówcie: „Ojcze, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie”».

Kreatywność człowieka przejawia się w różnych formach. Każdy czas i miejsce ma też swoją charakterystykę życia duchowego. Podobnie i uczeń z dzisiejszej Ewangelii prosi Mistrza-Jezusa o modlitwy wskazówki jak się właściwie modlić. Czym jest dla Ciebie modlitwa? Czy zawsze traktujesz ją jako osobiste spotkanie z Bogiem?

Jesteśmy poddani na wpływy innych. Na tej podstawie Pan Jezus podpowiada nam kierunek, w którym powinniśmy iść. Jest to specyficzne zwracanie się do Boga. Bezpośrednie i ufne – jak do Ojca. Naszego taty, który się o nas troszczy. Troska ta przede przejawia się przede wszystkim w dawaniu:udzielaniu skarbu Królestwa Bożego, przebaczeniu win, dawaniu tego, co najbardziej jest nam potrzebne. Przypomnij sobie tych, którzy ci szczególnie pomogli w twoim życiu doczesnym i duchowym. Kto nauczył cię modlitwy?

Za chwilę znów usłyszysz Ewangelię zapraszającą do ufnego oddania się Bogu przez Jego Syna. Wejdź w postawę wdzięczności Bogu i ludziom za troskę, którą cię już otoczyli.

Poproś dziś Jezusa, by nauczył cię odczytywać znaki Jego interwencji w twoim życiu, byś potrafił ostatecznie przyjąć dar Jego zbawienia, tak jak przyjmujesz dar nauki Jego modlitwy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s