Słowo na dziś

Modlenie się bez nasłuchiwania odpowiedzi, przypomina płynięcie statkiem bez wyznaczonego kierunku. Postaraj się otworzyć serce i umysł na przyjęcie „Nowego” słowa.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 9, 43b-45
Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów: «Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi». Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie.

Po przemienieniu na Górze Tabor i wielkich cudach Jezusa, jego uczniowie byli pełni podziwu dla Jego wszechmocy. W tym właśnie momencie Jezus bardzo dosadnie zwraca się do swoich uczniów i mówi im, że „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”. Już drugi raz wtajemnicza uczniów w prawdziwe znaczenie swojej mesjańskiej misji – nie jest to droga ziemskiej pomyślności i chwały, ale droga zbawienia, która  prowadzi przez krzyż.

Przyjrzyj się swojemu życiu – zobacz okresy radości, zapału i podziwu dla Boga oraz momenty zwątpienia, trudów i cierpienia. Jezus zdaje się wychowywać uczniów, aby nie tracili nadziei w chwilach próby, ale aby pamiętali także o tym, że wiara i zapał nie są naszą własnością, lecz darem. Czy potrafisz trwać w ufności i pokoju, pomimo nieoczekiwanych okoliczności życiowych?

„Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia”. Uczniowie nie rozumieją słów nauczyciela są pogubieni i zdezorientowani. Przyglądając się Maryi, która jest naszą przewodniczką w podążaniu za Jezusem, widzimy, że zawsze warto się pytać o to czego nie rozumiemy. Maryja była jednak pełna zaufania – czekała na właściwy moment, kiedy będzie gotowa poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Porozmawiaj z Jezusem o drodze, którą On wybrał, i do której Cię zaprasza. Nie bój się Go pytać o rzeczy, których nie rozumiesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s