Słowo Boże na dziś

Spójrz na krzyż albo, jeśli go nie widzisz, staraj się go sobie wyobrazić. Zastanów się, czym on jest dla ciebie? Co dla Ciebie znaczy?  Może jest tylko gadżetem, talizmanem? A może jest pomocą w kierowaniu myśli do Boga?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 3, 13-17
Jezus powiedział do Nikodema: «Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił, Syna Człowieczego. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony».

Wąż na palu, który został wywyższony przez Boga, stał się ratunkiem dla tych, którzy od ukąszenia jadowitych węży mogli umrzeć. Dlaczego Bóg po prostu nie zabił węży? Może chciał nauczyć lud wybrany zaufania? Może chciał nauczyć posłuszeństwa? Bo jak inaczej nauczyć się prawdziwie wierzyć, jeżeli wiara nie będzie poddawana próbie?

Dlaczego w takim razie nie szukać ratunku w krzyżu Jezusa? Przecież ten symbol wiary kieruje nasze myśli wprost do Boga, który może nas wybawić z każdego niebezpieczeństwa. Zadaj sobie pytanie: jaka jest twoja wiara w zbawczą moc sakramentu pokuty? Przystępujesz do niego z nadzieją, czy z obawą?

Syn Boży nie przyszedł by potępiać, ale by zbawiać. Nie potępia tych, którzy czynią zło, choć same złe czyny gani. Bóg chce nas zbawić. W swojej miłości do nas przyzwala na zło przez nas wykonywane, gdyż dał nam wolną wolę nie po to, by ją ograniczać. Na ile potrafisz zaufać Bogu, że On pragnie twojego zbawienia?

Proś o Ducha Świętego, by pomagał ci stać pod sztandarem krzyża, pod sztandarem Jezusa, abyś potrafił być Bogu wierny.

 

 

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: