Słowo Boże na dziś

Ubóstwo, płacz i rozpacz, odtrącenie przez społeczeństwo, wyzwiska, pogarda…  Co przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz takie słowa? Jakie uczucia się w Tobie rodzą?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 6, 20-26
W owym czasie Jezus podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: «Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy was zelżą i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom».

Błogosławieni to znaczy szczęśliwi. W kontekście dzisiejszej Ewangelii brzmi to jednak co najmniej… niewygodnie, bo koncepcja szczęścia przedstawiona przez Jezusa tak bardzo odbiega od tego, do czego przywykliśmy i czego szukamy w życiu. Czy myślisz, że to, co ty nazywasz szczęściem, kłóci się z propozycją Jezusa?

Bóg nie pragnie naszej niedoli. Nie chce żebyśmy cierpieli z powodu biedy, głodu czy ucisku. Pokazuje jednak prostą prawdę: ci którzy są Jego dobrymi przyjaciółmi, tak jak wierni prorocy w przeszłości, pozostaną pełni radości i ufności nawet w czasie prześladowania i biedy. Ci zaś, którzy są jak fałszywi prorocy, obłudni przyjaciele – nawet w dostatku i podziwie świata pozostaną z gorzką pustką spowodowaną brakiem relacji z dobrym Ojcem.

Przyjrzyj się teraz, gdzie w Twojej relacji z Bogiem, znajdują się te momenty, które karmią cię do syta. Te miejsca, które dają ci wytchnienie i siłę do stawiania czoła wszelkim przeciwnościom. Czy chcesz jeszcze bardziej się do Niego zbliżyć i zakosztować nowych darów Jego miłości?

Na koniec pomódl się o Boże błogosławieństwo dla ciebie i twoich bliskich. Poproś, aby Wszechmocny obdarzył Cię prawdziwym szczęściem płynącym z Jego miłującego serca.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s