Słowo Boże na dziś

Jezus mówi dziś o tym, co czynić, aby być szczęśliwym. Posłuchaj z uwagą i pomyśl, jaka jest twoja definicja szczęścia.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 14, 1. 7-14
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. I opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie wybierali pierwsze miejsca. Tak mówił do nich: «Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca; by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: „Ustąp temu miejsca”; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej ”; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony». Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».

Pragnienie bycia największym, zauważonym, docenionym towarzyszy człowiekowi od zawsze. Często słyszymy, że tylko człowiek na odpowiednim stanowisku, mający pieniądze jest coś wart. W pracy, w polityce często cel uświęca środki. Rywalizacja prowadzi do łamania zasad moralnych, a pychę nazywa się przebojowością. Taka jest logika tego świata. Czy identyfikujesz się z takim myśleniem?

Jezus całkowicie zaprzecza takiej logice. Sam przyszedł na świat nie po to, by Mu służono, lecz aby służyć. Jezus głosił Dobrą Nowinę wśród ludzi prostych, zasiadał do uczty z celnikami i grzesznikami. Nie wybierał swoich słuchaczy i nie towarzyszył wyłącznie pobożnym Żydom i faryzeuszom.

Być pierwszym według nauki Jezusa, to służyć drugiemu człowiekowi, nie oczekując za to wdzięczności czy wzajemności. Nie jest to łatwe, ale możliwe, gdy jesteś blisko Niego. Bo to On uzdalnia do takiej postawy, do miłości, która nie oczekuje niczego w zamian. Gdy będziesz potrafił tak kochać, będziesz szczęśliwy.

Pomódl się dzisiaj w sposób szczególny o łaskę pokory i służby. Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według serca Twego.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: