Słowo Boże na dziś

Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony na wesele w Kanie Galilejskiej. Spotykasz tam Jezusa, Jego Matkę i uczniów. Za chwilę usłyszysz Ewangelię o tym wydarzeniu.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 2, 1-11
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja». Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Ci zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Gdy Maryja zauważa, że kończy się wino, informuje o tym Jezusa. Wie, że brak wina, to duży wstyd dla rodziny pana młodego. Właściwie o nic nie prosi, mówi tylko, co się stało. A ty, co robisz, gdy w twoim życiu pojawiają się jakieś problemy? Czy rozmawiasz o tym z Bogiem na modlitwie?

Wszystko ma swój czas. Jezus wiedział, że trzeba się przygotować do misji otrzymanej od Ojca, nie należy zbyt wcześnie jej zaczynać. Dobre przygotowanie gwarantuje powodzenie. Swojej Matce odpowiada: „Jeszcze nie nadeszła godzina moja”. Zastanów się, czy umiesz spokojnie przygotować się do zadań, które masz wykonać, bez zniecierpliwienia i gonienia czasu?

Maryja nie zraziła się usłyszaną odmową. Wierzy, że Jezus nie pozostanie obojętny. Mówi sługom, aby zrobili wszystko, cokolwiek Jej Syn im powie. Ufa całkowicie. Ty też zaufaj Jezusowi. Naśladuj Maryję, ucz się od niej postawy ufności.

Na zakończenie podziękuj Panu za wszelką pomoc, którą otrzymałeś w trudnych sytuacjach.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: