Słowo Boże na dziś

Skup się i wycisz. Poproś Ducha Świętego o dar modlitwy i spotkania z Jezusem. Wyobraź sobie Natanaela, który podchodzi do Jezusa i rozmawia z Nim.
Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana J 1, 45-51

Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu». Rzekł do niego Natanael: «Czyż może być co dobrego z Nazaretu?» Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz». Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: «Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu». Powiedział do Niego Natanael: «Skąd mnie znasz?» Odrzekł mu Jezus: «Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym». Odpowiedział Mu Natanael: «Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!» Odparł mu Jezus: «Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: „Widziałem cię pod drzewem figowym?” Zobaczysz jeszcze więcej niż to». Potem powiedział do niego: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego». 

Bóg często mówi do nas przez innych ludzi. Bywa jednak, że zamiast przybliżać Boga, zasłaniają Go sobą. Nieraz w tym, aby usłyszeć Boży głos, przeszkadzają nam różne uprzedzenia. Postaraj się przez nie przedrzeć, aby dotrzeć do osobistego spotkania z Jezusem. Czas osobistej modlitwy jest uprzywilejowaną okazją do takiego spotkania.Zanim poznałeś Jezusa, On znał twoje najskrytsze tajemnice, twoje najbardziej wewnętrzne przeżycia. To On w Duchu Świętym jest w twoim sercu i zna cię lepiej niż ty sam. Nie musisz przed Nim niczego udawać, bo kocha cię takiego, jakim jesteś, i docenia w tobie każdą odrobinę dobra, której nawet ty sam możesz nie dostrzegać.

Jezus łączy niebo z ziemią, to On sam jest Niebem. Na tyle, na ile żyjesz Jego miłością, doświadczasz cząstki nieba na ziemi. Niestety często to doświadczenie Bożej miłości jest przysłonięte przez grzech, przez bolesne wydarzenia, a życie przypomina raczej czyściec niż niebo. Dlatego Jezus daje ci nadzieję: zobaczysz więcej niż to. Pełnia życia z komunii z Bogiem jest dopiero przed tobą.

Na zakończenie proś Jezusa, aby dotykał twojego serca i wypełniał je nadzieją na oglądanie Go twarzą w twarz.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: